Dezifenkavimas UV

Sterilizacijos sistemose tekantis skystis apšviečiamas UV-C (trumpųjų ultravioletinių bangų) lempomis. Šių lempų skleidžiama šviesa yra sukoncentruota ties 254 nm bangos ilgiu ir pajėgi, esant atitinkamai UV dozei, sunaikinti ar deaktyvuoti mikroorganizmus (ore ir vandenyje esančias bakterijas, virusus, mielių grybelius, pelėsius). UV-C šviesos spinduliai prasiskverbia į mikroorganizmų ląstelių sieneles, jas visiškai sunaikina ir trukdo atsigaminti.

Vanduo dezinfekuojamas UV-C spinduliais geresnis, nes: 

Jei vanduo kietas, turi mechaninių priemaišų , geležies, mangano, prieš UV sistemą reikalingas pradinis vandens paruošimas.

UV dezinfekavimo efektyvumas priklauso nuo kelių faktorių:

 

 

Sterilight UV įrenginiai vandeniuiSterilight vandens dezinfekavimo įrenginiai pasižymi didelės UV apšvitos doze (30 mJ/cm2). Palyginimui E.Coli, G. Lamblia ir Cryptosporidium bakterijos žūva esant 7 mJ/cm2. Verta pabrėžti, jog UV lempomis sunaikinamos netgi tos bakterijų rūšys, kurios yra atsparios vandens chloravimui. Visi įrenginiai yra ekonomiški, lempas pageidautina keisti kas ~8000 valandas (1 metus).* įrengiant UV sterilizatorius būtina atsižvelgti į tai, jo keičiant lempas prireiks daugiau vietos siekiant jas pilnai ištraukti ir įstatyti.Tipinė instaliavimo schema: