Vandens minkštinimo filtrai
Vandens kietumas priklauso nuo jame ištirpusių kalcio bei magnio druskų kiekio.
Dėl šių medžiagų pertekliaus formuojasi kalkių nuosėdos, atsiranda baltų dėmių ant indų, kriauklių, vonios, ilgai neužverda arbatinukas ar sunkiai įšyla šildytuvas.
Dėl užkalkėjusių vandens šildymo elementų paviršių smarkiai padidėja energijos nuostoliai, silpnai bėga vanduo iš dušo, čiaupo, blogai tirpsta muilas.
Pateikti keli pagrindiniai minkštinimo filtrų variantai:
Standartiniai Kabinetiniai Minkštinimo filtrai
Kompaktiški vandens minkštinimo filtrai… Skaityti toliau >>>
Minkštinimo Filtrai su Atskiru Druskos Baku
Labai populiarūs, skirti naudoti techninėse patalpose… Skaityti toliau >>>
Mini Serijos Minkštinimo Filtrai
Labai aukštos kokybės, kompaktiški, estetiškos išvaizdos filtrai, skirti naudoti gyvenamose ir gamybinėse patalpose… Skaityti toliau >>>
Filtrai, skirti paminkštinti nedidelį vandens kiekį… Skaityti toliau>>>
Užpildas, kuris minkština vandenį…Skaityti toliau >>>
Tokio tipo filtruose vyksta jonų mainų reakcija, kurios metu kalcis bei magnis pašalinami, o vietoj jų atsiranda natrio jonų. Reakcijos metu susidaro netirpių druskų, kurios surenkamos filtre ir vėliau pašalinamos į kanalizaciją, o į geriamą vandenį patenka daugiau natrio. Filtrui plauti naudojama idealiai išvalyta (99,9 proc.) vadinamoji valgomoji druska. Vandens filtrų efektyvumas labai priklauso nuo regeneracijai naudojamos druskos kokybės. Gera regeneruojamoji druska gaminama naudojant modernius apdorojimo procesus – ši druska būna be jokių priemaišų, galinčių užteršti įrenginius. Išvalyta druska suspaudžiama į tabletes, kurios tirpsta palaipsniui ir nesuyra.
Kieto vandens padariniai
Kai bendrasis vandens kietumas viršija 1,5 mg/l, vandenį kaitinant vandenį ant indų paviršių susidaro kalkių sluoksnis. Susidaręs kietas kevalas (kalkės), Amerikos vandens darbų asociacijos duomenimis, gali sumažinti unitazo prietaisų naudojimo laiką net iki 70 proc., čiaupų − iki 40 proc., indaplovių ir skalbyklių – iki 30 proc. Ypač negerai, kai kalkės susidaro šildymo katiluose – tai turi įtakos ne tik prietaisų naudojimo trukmei, bet ir patiriamiems energijos nuostoliams. Kalkių sluoksnis ant kaitinamųjų elementų sienelių ir paviršių mažina šilumos laidumą. Dar 1981 m. Naujosios Meksikos universitetas apskaičiavo, kad šildymo katilai, naudojantys dujas, dėl susidariusių kalkių nuosėdų patiria 29,57 proc. energijos nuostolių, elektra šildomi katilai − 21,68 proc. nuostolių, o prietaisų tarnavimo laikas gali sutrumpėti net 50 proc. (tyrimai atlikti naudojant vandenį, kurio bendras kietumas 5,2 mg–ekv/l).
Naudodami minkštą vandenį taupome skalbiamąsias ir asmens higienos priemones. Kietu vandeniu prasčiau išsiplauna plaukai, toks vanduo užkemša odos poras ir ji sausėja. Šiuo metu 30–40 proc. beveik visų skalbiamųjų priemonių, muilų ar šampūnų sudaro vandenį minkštinančios priemonės. Skalbiamųjų ar higienos priemonių gamintojai vienbalsiai sutinka, kad jų produktai efektyviausi naudojami su minkštu vandeniu; kartais tuo pasirūpinama į gaminių sudėtį įtraukiant specialių cheminių priedų.
Minkštinamasis filtras universalesnis nei kiti, juo galima valyti ir geležį. Tačiau, jei geležies norma viršijama daugiau nei 4–5 kartus, jai valyti filtras nebetinka, nes padidėja druskos suvartojimas, todėl didėja filtro eksploatacijos kaina (vandens nugeležinimo filtrai). Taip pat, kai vandenyje daug geležies, sutrumpėja vandens minkštinimo filtro eksploatacijos laikas.