Vandens gręžiniai

Profesionaliai įrengiame įvairių dydžių vandens gręžinius
 
Gręžinių konstrukciją (skersmenį, vienkolonę ar teleskopinę) parenkame pagal užsakovo pageidaujamą išgauti vandens kiekį ir įvertiname konkrečios vietovės geologines – hidrogeologines sąlygas.

Sudėtingose geologinėse – hidrogeologinėse sąlygose būtina teisingai izoliuoti vandeningą sluoksnį, iš kurio bus išgaunamas vanduo, nuo galimai užterštų aukščiau esančių vandeningų sluoksnių. Išskirtiniais atvejais (esant sudėtingoms hidrogeologinėms sąlygoms ar norint išgauti didelius kiekius vandens) reikia įrenginėti tik teleskopinės konstrukcijos gręžinius.

Dažniausiai įrengiamų gręžinių charakteristikos:

• Eksploatacinės vamzdžių kolonos skersmuo D125 – iki 60 m gylio ir iki 5 m3/val. našumo;
• Eksploatacinės vamzdžių kolonos skersmuo D140 – iki 100 m gylio ir iki 10 m3/val. našumo;
• Eksploatacinės vamzdžių kolonos skersmuo D165 – iki 150 m gylio ir iki 20 m3/val. našumo;
• Eksploatacinės vamzdžių kolonos skersmuo D195 – iki 250 m gylio ir daugiau 40 m3/val. našumo;
• Eksploatacinės vamzdžių kolonos skersmuo D325/280 – iki 350 m gylio ir daugiau 40 m3/val. našumo.

Kai kurios įmonės dažnai skelbia klaidinančią reklamą, kad vienkolonė konstrukcija yra naujausia technologija. Vienkolonės konstrukcijos gręžiniai Lietuvoje buvo įrengiami nuo pat pirmųjų geologinių darbų. Vienintelė tiesa tik ta, kad įmonės įsigijusios gręžimo agregatus su didelio našumo gręžimo skiedinių siurbliais (iki 150 m3/val.), vienkolonės konstrukcijos gręžinius gali įrengti žymiai greičiau.

Gręžinio filtrą parenkame taip, kad jis užtikrintų reikiamo vandens kiekio pritekėjimą ir kuo ilgiau tarnautų.

Kai kuriose Lietuvos vietovėse yra plyšiuotosios uolienos ir ten galime įrengti gręžinius be filtrų. Tačiau dažniausiai įrengiame vandens gręžinius su filtrais (dažniausiai plyšiniais filtrais). Filtrus apipilame paskaičiuotos frakcijos (pagal konkrečios vietovės geologines – hidrogeologines sąlygas) sijotu ir plautu žvyru.
Vandens švarumą ir tyrumą lemia požeminio vandens sudėtis, kuri įvairiose Lietuvos vietovėse yra skirtinga. Kai išgaunamas vanduo turi elementų, kurie blogina vandens vartojamąsias savybes, tuomet pagerinti jo sudėtį gali tik specialus vandens paruošimas (filtravimas). Išgaunamo vandens kokybė taip pat priklauso ir nuo gręžinį įrengiančių specialistų patirties, nes tik profesionalai gali įrengti visus griežtus gręžinių įrengimo techninius reikalavimus atitinkantį gręžinį.

Naudojame aukštos kokybės, specialiai kiekvienam gręžiniui parinktas medžiagas.

Gręžinių įrengimui naudojame apsauginius vamzdžius, kurie pagaminti iš PVC (polivinilchloridiniai) pagal DIN 4925:
• iki 70 m. gylio PN10 slėgio klasės;
• nuo 70 m. iki 150 m. gylio PN16 slėgio klasės;
• nuo 150 m. gylio PN25 slėgio klasės.
Sluoksnių izoliavimui naudojame cementą arba specialią medžiagą Compactonit (molio granules).