Oro valymas

Oro valymas

Visiems  žinoma, koks gaivus ir šviežias oras tampa po perkūnijos: tampa lengva kvėpuoti, o visi pašaliniai kvapai tarsi išgaruoja. Taip atsitinka dėl nedidelės ozono koncentracijos susidarymo žaibo elektrinėse iškrovose, tokiu būdu įvyksta natūralus oro išvalymas gamtine deguonies modifikacija. Ozonas yra aktyvus natūralus oksidatorius, turintis labai naudingų savybių. Visų pirma jis reaguoja būtent su labiausiai toksiškų medžiagų molekulėmis bei su molekulėmis, kurios suteikia orui nemalonų kvapą, pavyzdžiui, sieros organiniais junginiais ir t.t. Giluminis medžiagų, turinčių žemą kvapų ribą, naikinimas,– esminė oro valymo problema. Jos, be to, turi žemiausią DLK (didžiausią leistiną koncentraciją), tūkstančius kartų žemesnį, nei paprastų organinių junginių DLK. Visiems žinoma kaip sudėtinga išvalyti iš kambario tabako, žuvies ir t.t. kvapą, kad ir kokiomis efektingomis oro valymo sistemomis naudotumėtės. Šie kvapai gali išnykti tik ilgai vėdinant kambarį. Iš tikrųjų vėdinant kvapus panaikina natūralios kilmės ozonas, kuris yra lauko ore ir sudaro 10-20 mkg/m3 koncentraciją. Tokiu būdu, atidarydami langą, jūs įjungiate natūralią ozonine patalpos oro valymo sistemą. Šios oro valymo įrangos veikimo esmė yra tokia, kad ozonas selektyviai oksiduoja toksines ir blogo kvapo molekules, sumažindamas jų koncentracijas iki nepavojingų reikšmių žemiau kvapų ribos.

Šiuo principu veikia ir pramoninės ir buitinės oro valymo sistemos, naudojančios orą ozonuojančią įrangą. 

Joks kitas oro valymo metodas taip efektyviai, patikimai ir paprastai nepasiekia norimo rezultato.

Oro valymo sistemos taip pat turi spręsti ir kitą svarbią užduotį – valyti orą nuo biologinių teršalų, t.y. nukenksminti. Ozonuojant orą vyksta ir biologinis oro valymas nuo bakterijų, virusų, o veikiant pakankamai ilgai, – ir nuo sporinių teršalų. Ozonas, skirtingai nuo ultravioletinių spindulių, prasiskverbia į bet kokią užtamsintą vietą ar plyšį, todėl tai labai aktualu ligoninėse ir kitose patalpose, kur patikimos sterilizacijos reikalavimai yra labai aukšti. Ypač rekomenduojama valyti orą ofisuose ir pramoninėse įmonėse esant peršalimo ligų ir gripo protrūkiams.

 

Oro valymas, sterilizavimas, dezodoravimas ir ozonuoto oro panaudojimas sterilizuojant paviršius.

 

Ozonuoto oro panaudojimas apdorojant paviršius.

Įvairių maisto produktų paviršių sterilizavimas (vaisiai, daržovės, grudai ir t.t.).

Darbinių paviršių, dujotiekių ir ertmių sterilizavimas.

Kambarių ir kitų patalpų, taip pat visų transporto priemonių salonų sterilizavimas ir dezodoravimas.

Šaldymo įrenginių sterilizavimas ir dezodoravimas.

 

Ventiliacijos išmetamųjų dujų valymas ir dezodoravimas.

Celiuliozės pramonės (popieriaus, chemijos, farmacijos, maisto pramonės ir t.t. ) įmonių ventiliacijos išmetamųjų dujų valymas ir dezodoravimas.

Visuomeninių patalpų (metro, stotys, oro uostai ir t.t.) apyvartinio oro sterilizavimas ir dezodoravimas.

 

Cheminis ozono panaudojimas.

Cheminis gumos smulkinimas antriniam perdirbimui bei kitam panaudojimui.

Celiuliozės balinimas be chloro celiuliozės-popieriaus pramonei.

Nanodeimantų valymas.

 

Įranga

Vidutinio našumo serijiniai vandens valymo ir sterilizavimo įrenginiai.

Kompaktiniai ozoninio vandens valymo ir sterilizavimo įrenginiai (po praustuvu).

Įrenginiai, pagaminti pagal individualius projektus (didelio našumo).

 

Ozonavimo įranga

Nesausinto oro ozonavimo įranga.

Ozonavimo įranga, veikianti deguonies pagrindu.

Ozonavimo įranga oro valymui, sterilizavimui ir dezodoravimui.

 

Pagalbinė įranga

Ozonavimo įrangos sistemų automatinio valdymo blokai.

Likutinio ozono destruktoriai.

inžektoriai.

Likutinio ozono lygio vandenyje automatinio palaikymo ir indikacijos sistemos.

Likutinio ozono lygio ore automatinio palaikymo ir indikacijos sistemos.

 

Ozoninės, ozoninės-katalizinės, katalizinės ir plazminės dujų bei oro valymo technologijos

 

Švarus oras yra labai svarbus šiuolaikiniame pasaulyje. Ozoninis oro valymas ir nukenksminimas patalpose, cechuose, šaldymo kamerose, technologinių įrenginių paviršiuose, dujotiekiuose – patikima, ekologiškai švari ir ekonomiška technologija be kurios sunku įsivaizduoti šiuolaikinę įmonę.

 

Šiai dienai oro valymas, taip pat kaip ir ventiliacijos išeinamųjų dujų valymas ir dezodoravimas ozono, ozono-katalizinių ir plazminių technologijų pagalba – tai pats šiuolaikiškiausias, efektyviausias ir ekonomiškiausias dujų valymo metodas.

Mes siūlome ozono generatorius su plačiu gamybos diapazonu sprendžiant įvairiausius uždavinius. Ozonatoriai dirba autonominiame režime ir nereikalauja papildomų medžiagų bei aptarnavimo. Vandens valymo įrenginių kokybė patvirtinta reikalingais sanitariniais-higieniniais sertifikatais, produkcija atitinka valstybinius standartus ir normas.

 

Mūsų įmonė gali pasiūlyti  plataus spektro ozonatorių įrangą:

  • Nesausinto oro universalūs ozonatoriai (gamyba nuo 1 g/val. Iki 60 g/val., darbine ozono koncentracija iki 10 g/m3)
  • Deguonies ozonatoriai su deguonies koncentratu (gamyba nuo 10 g/val. iki 3 kg/val., darbine ozono koncentracija iki 120 g/m3. Gamybos padidinimui įmanomas kelių ozonatorių sujungimas į vieningą modulį su bendru valdymu.)
  • Deguonies koncentratoriai;
  • Ozono koncentracijos vandenyje ir ore kontrolės matavimo įranga;
  • Automatinės įrangos valdymo sistemas;
  • Vandens filtrus, vandens ir oro valymo sistemas visuose gamybos diapazonuose – nuo atskiro buto iki ištiso miesto;
  • Pramoninių įmonių nutekamųjų ir apyvartinių vandenų valymo įrenginiai.

 

Montažo, serviso ir techninės pagalbos mobili tarnyba vykdo viso spektro įrangos garantinį ir pogarantinį aptarnavimą. Mūsų kompanijos darbuotojai turi patirties vykdant ozonatorių įrangos gamybą bei eksploataciją, vandens ir oro valymo prietaisų įrengimą, taip pat sprendžiant technologinius uždavinius tipiškiems ir nestandartiniams atvejams.

 

Aukštos technologijos ozoninės, plazminės ir membraninės technologijos – tai pats paprasčiausias, ekologiškai saugus ir  pigiausias būdas daugumos  problemų sprendimui.

 

 

Kadangi ozoninė įranga yra unikali ekologiniu požiūriu, šiuo metu jos panaudojimas sparčiai plečiasi. Be dviejų pagrindinių – geriamo vandens paruošimo ir nuotekų vandens perdirbimo, egzistuoja ir kitos ozono panaudojimo sritys. Kadangi ozonas vienu metu gali oksiduoti ir dezinfekuoti, jis gali būti puikiai panaudotas žemės ūkyje: paukščių ir gyvulių pašarų ozonavimas, sėklų apdirbimas prieš sėją ir t.t. Nuo 1997 metų JAV leista naudoti ozono atvirą kontaktą su maisto produktais. Svarbus ozono panaudojimas yra celiuliozės-popieriaus pramonėje bei acetatinio pluošto gamyboje.

 

Ozonas gali būti puikiai panaudotas žuvininkystėje. Tai – apyvartinio vandens valymas uždaruose veislinių žuvų baseinuose, jūrų gyvūnų akvariumai, jūros produktų perdirbimas, siekiant prailginti jų galiojimo laiką ir t.t.