Pigiausias vaistas – vanduo

Gydytojas Liudas Šalčius: pigiausias vaistas – vanduo

 Didžiąją dalį žmogaus kūno sudaro vanduo. Jo dėka mūsų organizme vyksta visos cheminės reakcijos. Jis taip pat ir puikus tirpiklis. Vandens yra visuose organuose. Todėl, kai jo mūsų organizme pritrūksta, greitai pasijuntame blogai. Vandens stygiaus pojūčius medikai linkę vadinti nuovargiu, poilsio stoka, funkciniais sutrikimais ir t.t. Iš tiesų, kasdien išgeriant reikiamą kiekį vandens, galima netgi pamiršti kai kuriuos visai rimtus sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, sąnarių ar galvos skausmą. Tuo įsitikinęs Liudas Šalčius – natūralios medicinos gydytojas, manualinės terapijos specialistas, Lietuvos akupunktūros ir tradicinės liaudies medicinos gydytojų asociacijos narys.

Ne visi tiki vandens galia.
Liudo Šalčiaus teigimu, pagrindinės ligų priežastys yra nervinė emocinė būsena, stresai, vandens ir deguonies stoka, toksinų perteklius organizme. Anot specialisto, išeitis paprasta – reikia keisti gyvenimo būdą. „Neretai pas mane užsukusiems žmonėms pateikiu klausimą „ar nori pasveikt?“. Ir tada pasakau, ką tas žmogus turės kasdien daryti dėl savo sveikatos – teks dirbti su savimi, atlikti tam tikrus pratimus, gerti vandenį. Tenka išgirsti „oi, ne, aš tokių sąlygų neturiu. Geriau nueisiu į vaistinę – nusipirksiu tabletę“. Kita dalis žmonių, kurie priima mano mintis ir noriai taiko mano patarimus, sulaukia gerų rezultatų,“ – sako Šalčius.

Gydytojas visiems pataria pagal savo kūno svorį pasiskaičiuoti, kiek reikėtų kasdien gauti vandens. „Du litrai, kaip įprasta girdėti, nėra tikslus skaičius. Kiekvienam žmogui reikia skirtingai. Nuo kūno svorio 3 proc. Pavyzdžiui, sveriate 100 kg – jums reikia kasdien išgerti ne mažiau 3 litrų vandens,“ – sako manualinės terapijos specialistas.

Šalčiaus įsitikinimu, kartais daugybė sveikatos sutrikimų išsisprendžia tik gaunant kasdien reikiamą organizmui vandens kiekį. „Reikia paminėti tokias ligas kaip stuburo iškrypimai (stuburo diskai 80 proc. sudaryti iš vandens), sąnarių ligos ir visa kraujotakos sistema. Oficialioji medicina sako, kad sąnarių ligos neišgydomos, mano asmeninė patirtis ir matytos pasveikimo istorijos tam prieštarauja,“ – šypsosi pašnekovas.

Kūnas pasako, kai trūksta vandens

Klausiu gydytojo, ar jis galėtų vien iš žmogaus kūno suvokti, kad jam trūksta vandens. „Pusė žmogaus sveikatos problemų atsispindi jo eisenoje ir laikysenoje. Pas žmogų daug išdavikų, kurie išduoda jo problemas ar ligas. Pavyzdžiui, žmogus atsisėdęs sudeda koją ant kojos. Atrodo, koks čia ryšys su vandens kiekiu organizme? Iš tiesų žmogus, ieškodamas patogios padėties, kelia koją. Jis suspaudžia vieną inkstą, o kitą ištempia. Kažką pakeičia skysčių apykaitoje, tačiau smarkiai iškreipia dubens sritį. Toks sėdėjimas – pirmas požymis, kad žmogaus organizme vyksta netinkami procesai,“ – aiškino medikas.

Šalčiui apie vandens trūkumą byloja ir dažni moterų skundai galvos skausmu. Taip pat pažvelgęs į rankų pirštus specialistas gali pasakyti, ar organizmui pakanka vandens.
Pats medikas savo kabinete turi kelių litrų talpos indą su vandeniu. Jis sako, kad po kiekvieno paciento išgeria stiklinę vandens. „Po kurio laiko tai virsta gražiu įpročiu. Nereikia nuolat galvoti, ar pakankamą kiekį vandens jau išgėriau. Tiesiog vandens gėrimą vertėtų įtraukti į savo kasdienius darbus ir po kurio laiko šis procesas taps nematomas, tačiau labai įprastas ir neatsiejamas nuo kasdienių darbų,“ – įsitikinęs tradicinės liaudies medicinos gydytojas.

Žmogus – nedaloma sistema

Pasak Šalčiaus, vandens filtravimo ir šalinimo procesas vyksta kasdien, todėl kiekvieną dieną turime gauti reikiamą mums kiekį vandens. „Įvairios ligos, susijusios su vandens trūkumu, lengvai pagydomos. Ir nereikia didelių išlaidų vaistams. Pas mediką atėjęs žmogus, išdėstęs savo negalavimus, aišku, gaus kokių nors tablečių. Tačiau žmogus – nedaloma sistema, todėl reikia gydyti ne ligą, o žmogų. Ir mano praktikoje buvo nemažai pacientų, kurie sveikdavo vien gerdami vandenį ir atlikdami tam tikrus mano rekomenduojamus pratimus. Taip pat parekomenduoju, kokį maistą vartoti ir kaip pašalinti įtampą,“ – kalbėjo natūralios medicinos gydytojas.

Šalčiaus gydymo metodus yra išbandęs ne vienas žmogus. Gydytojas su Žmogaus studijų centru „Vaiska“ rengia paskaitas visiems besidomintiems sveika gyvensena. Pats gydytojas yra išgyvenęs sunkią ligą, ieškodamas būdų, kaip pasveikti, išbandė ne vieną metodą ir dabar jau gali užtikrintai kalbėti apie vieną ar kitą gydymo principą.
Liudo Šalčiaus jaunatviškumo receptas – žmogaus fizinė bei dvasinė sveikata. „Maitintis turėtume taip, kad maistas būtų kaip vaistas, o vaistų organizmui reikia nedaug. Taigi, kokios kūno statybinės medžiagos, toks ir rūmas. Statykime rūmą iš kokybiškų produktų, mažiau sirgsime. Daugiau judėkime – raumenys gaus darbo ir bus elastingi. Mylėkime save, ir kiti mus mylės. Ir nepamirškime vandens – tai mūsų sveikatos pamatas,” – teigia Liudas Šalčius.

 

 

 


Taip pat skaitykite


RESTA 2024

Susitikime tarptautinėje statybų verslo parodoje RESTA 2024 balandžio 25-27 dienomis. Mus rasite 4-oje salėje, stendo numeris 4.18.         Daugiau informacijos apie renginį rasite RESTA 2024

Skaityti daugiau

RESTA 2023

Susitikime tarptautinėje statybų verslo parodoje RESTA 2023 balandžio 27-29 dienomis. Mus rasite 4-oje salėje, stendo numeris 4.15.

Skaityti daugiau

RESTA 2022

Susitikime tarptautinėje statybų verslo parodoje RESTA 2022 balandžio 20-23 dienomis. Mus rasite 4-oje salėje, stendo numeris 4.39C.

Skaityti daugiau