RO filtrai

      

Šiuo metu pats populiariausias pasaulyje geriamojo vandens paruošimo būdas – reverse osmosis arba RO – atbulinė osmozė. Reverse osmosis valymo būdas pagrįstas vandens molekulių priverstiniu stūmimu per silpnai laidų audinį. Palyginimui – įprasta mechaninio valymo kasetė naudojama buityje yra 5-25 mikronų , RO filtro membrana – 0,0001 mikrono. Išfiltravus tokiu būdu vandenį pasiekiamas aukštas vandens švarumo lygis. Naudojant atbulinio osmoso filtrus pašalinama iki 98% vandenyje esančių cheminių medžiagų, tokių kaip nitritai, nitratai, pesticidai, herbicidai, įvairūs sunkieji metalai ir kt.

 

RO (atbulinės osmozės) filtrų modeliai

 ModelisGPPapildomos modifikacijos
RO Advance 2
RO 5RO 5 + GPRO 5 + GPI
RO 6RO 6 + GPRO 6 SLIM
RO 7RO 7 + GPRO 7 + GPI

RO 8RO 8 + GPRO 8 + GPI

 

Įprastai vartojamas vanduo yra prisisotinęs įvairių cheminių elementų. Nors daugelis iš jų neviršija leistinų geriamojo vandens normų, tačiau net ir geros kokybės vanduo tekėdamas senais vamzdynais prisisotina geležies, švino, cinko ir kitų sveikatai kenksmingų medžiagų.

Šiuo metu parduotuvėse galima nusipirkti panašaus savo chemine sudėtimi švarumo vandens pvz. “VALIO”, “Vittel”. Mūsų rekomenduojama geriamojo vandens sistema RO gali pagaminti iki 280l/24h (prie 25 oC) išvalyto vandens. Komplektuojama su filtruotam vandeniui skirtu atskiru kraneliu. Montuojama geriamo vandens vartojimo vietoje (dažniausiai po virtuves kriaukle ar šalia jos).

 

Taip pat tas pats valymo principas gali būti taikomas biuruose pakeičiant daug kur įprastas vandens stoteles, kur vanduo tiekiamas plastikinėmis talpomis į atbulinės osmozės stotelę. Joje filtruojamas tiekiamas vandentiekio vanduo ir patiekiamas vartotojui lygiai taip kaip ir įprastose stotelėse, skirtumas tik vandens kokybėje, kadangi atbulinės osmozės filtrai pašalina 98% visų vandenyje esančių teršalų.

 

                           

 

 

Geriamo vandens kokybė labai aktuali ir gyventojams, bei įmonėms, kurios kavos ruošimui naudoja spaudiminius kavos aparatus, kuriuose vanduo garinamas, o visos nuosedos lieka ant kaitinimo elementų paviršiaus, tuo tarpu atbulinės osmozės pagalba išvalytas vanduo yra visiškai švarus ir neleidžia susidaryti nuosėdoms

 

RO filtrą sudaro:

  • 1 ir 5 mikronų mechaniniai filtrai;

  • aktyvuotos anglies filtrai;

  • membrana;

  • kranelis filtruotam vandeniui;

  • filtruoto vandens talpa (hidroforas);

  • galiniai aktyvuotos anglies bei mineralizacijos filtrai;
  • biokeraminis, struktūrizavimo elementas;
  • pajungimo detalės.

Papildomi filtrai gali būti komplektuojami su slėgio pakėlimo siurbliu. Jis statomas, kai vandens slėgis įvade < 2,8 atm. ir nitratai, pesticidai, herbicidai, įvairūs sunkieji metalai, leistiną normą viršyja kelis kartus bei labai didelis vandens kietumas (nuo 6mg/l).

Taip pat galima komplektuoti su vandens mineralizavimo elementu, UV filtru (rekomenduojama, kai vandenyje yra bakterijų).

Atbulinio osmoso filtrai tinka geriamo vandens ruošimui, maisto gaminimui (taip pat ir kūdikių), ledo ir garo gamybai, akvariumams, automobilių akumuliatorių papildymui bei įvairiose pramonės srityse, kur reikalingas ypač švarus vanduo.

  • Leistinas vandens slėgis: 2-8 bar
  • Leistina vandens temperatūra: 4 oC – 38 oC
  • Elektros energijos reikalavimai (modeliams su siurbliu): 220V / 50Hz
  • Filtravimo kasetes keisti ne rečiau kaip kas 6 mėn., RO membraną kas 3 – 5 metus.

 

RO filtro montavimas:

Greitai ir patogiai montuojama po kriaukle.

Žemiau pateikta bendra atbulinio osmoso sistemos RO5 GP – RO8 GP montavimo schema:

 

  1. Mechaninis filtras
  2. Anglinis filtras
  3. Mechaninis filtras
  4. Membrana
  5. Galinis prisotintos anglies filtras
  6. Mineralizacijos kasetė
  7. Biokeraminis elementas
  8. Vandens struktūrizavimo elementas
  9. Kranelis vandeniui
  10. Srovės ribotuvas
  11. Automatinis slėgio vožtuvas
  12. Pajungimas į vandentiekį
  13. Pajungimas į kanalizaciją
  14. Išvalyto vandens rezervuaras
  15. Slėgio pakėlimo siurbliukas
  16. Žemo slėgio jutiklis
  17. Aukšto slėgio jutiklis.