Vandens nudruskinimo sistema

Vandens nudruskinimo sistema

Ši sistema skirta pašalinti vandenyje ištirpusias druskas. Šią sistema sudaro mechaninis filtras, polifosfatinis filtras, atbulinės osmozės sistema, vandens talpa, ir talpa su jonitinėm dervom. Taip par vandens cirkuliacijai naudojamas siurblys, jungiamas į 220V 50Hz elektros tinklą.

SISTEMOS VEIKIMO PRINCIPAS           

Vanduo, į sistemą paduodamas per įvadinę sklendę, patenka į mechaninį filtrą. Šiame filtre išvalomos mechaninės priemaišos, kurios gali pakenkti tolimesniems įrenginiams. Toliau stovi polifosfatų kritalų filtras, jis skirtas pašainti kalkes (minkštinti) iš vandens. Ištirpus polifosfatiniams kristalams, filtrą vėl reikia jais užpildyti. Po šio fltro yra atbulinės osmozės sistema, skirta druskų pašalinimui iš vandens.

Ši sistema pašalina 95% ištirpusių druskų (TDS). Išvalytas vanduo kaupiamas plastmasinėje vandens talpoje, kur jis yra dar kartą papildomai filtruojamas. Vanduo nustoja bėgti į talpa pasiekęs tam tikra lygį.  Jeigu plūdinis mechanizmas sugestų, tai norint apsaugoti talpą nuo nepersipildymo, viršuje išvesta talpos persipildymo žarnelė, kuri nutiesta iki drenažo. Papildoma filtracija vyksta siurbliui pompuojant vandenį, esantį talpoje, į filtrą su jonitinėm dervom. Vanduo praėjęs pro filtrą vėl suteka atgal į vandnes talpą. Taip vykdoma vandens recirkuliacija ir filtracija tol, kol pašalinamos visos druskos iš vandens ir vandens laidumas yra mažesnis už 1 ms/cm3. Kranelis skirtas mėginiams paimti. Jeigu vandnes laidumas viršija 1 ms/cm3, reikia keisti filtro užpildą (jonitinę dervą).