Atbulinis osmosas

Atbulinės osmozės veikimo principas

 Atbulinė osmosė yra atvirkščia natūraliam osmosiniam slėgiui. Osmosė, tai natūrali tirpalo tėkmė per pusiau pralaidžią membraną iš silpnesnės koncentracijos tirpalo pusės į stipresnę. Tai sukelia osmosinis slėgis, kuris priklauso nuo tirpalo tipo, ištirpusios medžiagos ir koncentracijos. Kai osmosinis slėgis abiejose pusėse susilygina (vidurinis paveikslėlis), susidaro osmosinis balansas ir tėkmė sustoja. Kai sudaromas didesnis spaudimas stipresnės koncentracijos tirpalo pusėje, susidaro atvirkščia tėkmė. Tada tirpalas teka iš stipresnės koncentracijos pusės į silpnesnę. Šis procesas ir pavadintas atbuline osmose.

Membraninio filtro efektyvumas: vanduo išvalomas nuo visų ištirpusių priemaišų 90-97 % efektyvumu.

 Osmoso membrana

Atbulinės osmosės įrenginiuose aukšto spaudimo siurblys stumia paruoštą paduodamą vandenį per membraną. Membrana atskiria išvalytą vandenį, vadinamą produktu (permiatu) ir likusį didelės koncentracijos vandenį, vadinamą koncentratu. Produktas naudojamas arba kaupiamas į slėgiminius, arba atvirus indus iki kol bus vandens poreikis. Koncentratas išmetamas į kanalizaciją.

Optimaliausia membranos konstrukcija kuomet elementas būna susukta į ritinį:

Buitinis smoso įrenginys

Nevalytas vanduo paduodamas pirminio valymo mechaninius filtrus. Po jų išvalius didžiają dalį mechaninių priemaišų (lieka dalės mažesnėsnei 1 mikronas), vanduo keliauja per membraną. Membrana išskiria vandenį į dvi dalis, tai produktas ir koncentratas. Produktas yra žemo druskingumo vanduo, turintis tik pėdsakus druskų, palyginus su paduodamu vandeniu. Koncentratas yra didelio druskingumo vanduo, kuris yra išleidžiamas į kanalizaciją. Produktas yra kaupiamas hidrofore ir užtikrina pakankama vandens srautą esant poreikiui.

Membraninis filtras sudarytas iš:
Mechaninių filtrų: 5 mikronų kasetė, akyvios anglies kasetė, 1 mikrono kasetė.
Membranos modulio su membrana
Jei nepakankamas vandens slėgis (iki 2,5 atm.) siurblio su slėgio jutikliais.

Pramoninis smoso įrenginys

Nevalytas vanduo paduodamas per 5 mikronų mechaninius filtrus į aukšto spaudimo siurblį. Siurblys  sukelia spaudimą iki 6-12 atmosferų ir stumią vandenį per membranas.

Membraninis filtras sudarytas iš:
Mechaninio filtro su 5 mikronų kasete.
Stiklo pluošto membranos modulio.
Membranos.
Vožtuvų ir matuoklių, tokių kaip solenoidinis įėjimo vožtuvas, įeinančio vandens spaudimo jungiklis, produkto ir koncentrato tėkmės matuoklių, vibracijos nebijančio siurblio ir koncentrato manometrai… .
Mikroprocesoriaus, kuris automatiškai kontroliuoja įrenginio darbą. Jis parodo produkto laidumą, priverstinį sustabdymą ir pilną talpą. Aliarmo signalai: žemas spaudimas, aukštas laidumas.

             

 


Taip pat skaitykite


Supernamai 2021

Susitikime 2021 m. spalio 8-10 dienomis jubiliejinėje 10-oje „Supernamai 2021“ parodoje, kuri vyks „Avia Solutions Group“ arenoje.

Skaityti daugiau

Užteršto vandens padariniai

Vartojant geriamąjį vandenį, kuris užterštas cheminėmis medžiagomis, net jei jų būtų ir labai mažas kiekis, galima rimtai ir ilgam laikui susirgti. Kai kurios vandenyje esančios cheminės priemaišos, taip vadinami kancerogenai,…

Skaityti daugiau

Kodėl rudas vanduo iš čiaupo yra sveikesnis nei skaidrus iš šulinio?

Vanduo sudaro 60-70proc. suaugusio žmogaus kūno masės. Per savo gyvenimą žmogus išgeria apie 70 tonų vandens. Geriamasis vanduo yra gyvybiškai svarbus, bet, jei jis užterštas, gali tapti užkrečiamųjų ir neužkrečiamųjų…

Skaityti daugiau