Geriamojo vandens sistema

Ne visi turime galimybių gerti nepriekaištingai švarų vandenį. Tuo požiūriu bene labiausiai pažeidžiami yra kaime gyvenantys žmonės. Mat tie iš jų, kurie naudoja šulinių vandenį, rizikuoja, kad jis bus užterštas nitratais ir nitritais. Šie teršalai yra labai pavojingi, nes jie negali būti pašalinami iš vandens nei virinant, nei buitiniais filtrais. Užterštas jais vanduo neturi jokio pašalinio kvapo ar spalvos, apie taršą galima sužinoti tik atlikus laboratorinius tyrimus. O nitratų poveikis sveikatai, ypač vaikų ir kūdikių, gali būti labai neigiamas. Šios medžiagos sukelia daugybę įvairiausių susirgimų – nuo vėžio iki širdies ligų.

UAB „Agavita” siūlo paprastą išeitį – universaliai saugančią nuo nepageidaujamų medžiagų geriamajame vandenyje. RO – tai atbulinio osmoso principu veikianti vandens valymo sistema, puikiausiai tinkanti butui ar namui. Tokia sistema kompaktiškai įtaisoma po kriaukle .

Šiuo metu pats populiariausias pasaulyje geriamojo vandens paruošimo būdas – reverse osmosis arba RO – atbulinė osmozė. Kai vanduo valomas tokiu būdu, vandens molekulės praeina pro menkai laidžią membraną, o 95 procentai įvairių kenksmingų druskų šios kliūties negali įveikti. Palyginimui – įprasta mechaninio valymo kasetė naudojama buityje yra 5-25 mikronų , RO membrana 0,0001 mikrono. Išfiltravus tokiu būdu vandenį pasiekiamas aukštas vandens švarumo lygis. Naudojant atbulinio osmoso filtrus pašalinama iki 95% vandenyje esančių cheminių medžiagų, tokių kaip nitritai, nitratai, pesticidai, herbicidai, įvairūs sunkieji metalai ir kt.

Įprastai vanduo patenkantis vartojimui yra prisisotinęs įvairių cheminių elementų. Nors daugelis iš jų neviršija leistinų geriamojo vandens normų, tačiau net ir geros kokybės vanduo tekėdamas senais vamzdynais prisisotina geležies, švino, cinko ir kitų sveikatai kenksmingų medžiagų.

Šiuo metu parduotuvėse galima nusipirkti panašaus savo chemine sudėtimi švarumo vandens pvz. “VALIO”, “Vittel”. Mūsų rekomenduojama geriamojo vandens sistema RO gali pagaminti iki 280l/24h išvalyto vandens. Komplektuojama su filtruotam vandeniui skirtu atskiru kraneliu. Montuojama geriamo vandens vartojimo vietoje (dažniausiai po virtuves kriaukle ar šalia jos). Tai, kad ši įranga bus įtaisyta po Jūsų kriaukle, nereiškia, kad taip išvalytą vandenį turite naudoti ir indams plauti. Išvalytam geriamajam vandeniui čia yra atskiras čiaupas, o nevalytą galima leisti tiesiai per įprastinį čiaupą.

Geriamo vandens kokybė labai aktuali ir gyventojams, bei įmonėms, kurios kavos ruošimui naudoja spaudiminius kavos aparatus, kuriuose vanduo garinamas, o visos nuosedos lieka ant kaitinimo elementų paviršiaus, tuo tarpu atbulinės osmozės pagalba išvalytas vanduo yra visiškai švarus ir neleidžia susidaryti nuosėdoms

Taip pat tas pats valymo principas gali būti taikomas biuruose pakeičiant daug kur įprastas vandens stoteles, kur vanduo tiekiamas plastikinėmis talpomis į atbulinės osmozės stotelę. Joje filtruojamas tiekiamas vandentiekio vanduo ir patiekiamas vartotojui lygiai taip kaip ir įprastose stotelėse, skirtumas tik vandens kokybėje, kadangi atbulinės osmozės filtrai pašalina 98% visų vandenyje esančių teršalų.

Atbulinio osmoso filtrą sudaro:

  • 1 ir 5 mikronų mechaniniai filtrai;

  • aktyvuotos anglies filtrai;

  • membrana;

  • kranelis filtruotam vandeniui;

  • filtruoto vandens talpa;

  • pajungimo detalės.

Papildomi filtrai gali būti komplektuojami su slėgio pakėlimo siurbliu. Jis statomas, kai vandens slėgis įvade < 2,8 atm. ir nitratai, pesticidai, herbicidai, įvairūs sunkieji metalai, leistiną mormą viršyja kelis kartus, bei labai didelis vandens ketumas (nuo 6mg/l).

Taip pat galima komplektuoti su vandens mineralizavimo elementu, UV filtru (rekomenduojama, kai vandenyje yra bakterijų).

Galiausiai atbulinio osmoso filtrai tinka geriamo vandens ruošimui, maisto gaminimui (taip pat ir kūdikių), ledo ir garo gamybai, akvariumams, automobilių akumuliatorių papildymui bei įvairiose pramonės srityse, kur reikalingas ypač švarus vanduo.

  • Leistinas vandens slėgis: 2-8 bar
  • Leistina vandens temperatūra: 40C – 380C
  • Elektros energijos reikalavimai (modeliams su siurbliu): 220V / 50Hz
  • Filtravimo kasetes keisti ne rečiau kaip kas 6 mėn., RO membraną kas 3 – 5 met.  

RO filtro instaliavimas 

 


Taip pat skaitykite


RESTA 2024

Susitikime tarptautinėje statybų verslo parodoje RESTA 2024 balandžio 25-27 dienomis. Mus rasite 4-oje salėje, stendo numeris 4.18.         Daugiau informacijos apie renginį rasite RESTA 2024

Skaityti daugiau

RESTA 2023

Susitikime tarptautinėje statybų verslo parodoje RESTA 2023 balandžio 27-29 dienomis. Mus rasite 4-oje salėje, stendo numeris 4.15.

Skaityti daugiau

RESTA 2022

Susitikime tarptautinėje statybų verslo parodoje RESTA 2022 balandžio 20-23 dienomis. Mus rasite 4-oje salėje, stendo numeris 4.39C.

Skaityti daugiau